Партнерите на овие луѓе брутално ги изневерија: Слушнете ја нивната исповед, може ќе се препознаете!

16 декември, 2020
dopisuvanje
Уште полошо е ако дознаете за неверството на понижувачки начин, па може дури и да си го загрозите вашето здравје
Знаејќи дека сте измамени од саканата личност никогаш не е пријатно. Уште полошо е ако дознаете на понижувачки начин, па дури и така да вашето здравје е загрозено. Токму затоа се појави нов предизвик на социјалните мрежи, каде што голем број луѓе се исповедаа во признанија на „Тик Ток“, како откриле дека нивната сакана ги изневерила. „Ако од сите нас слушнете што сме доживеале, можете повеќе да ги отворите очите во вашите односи и да обрнете внимание“, рече Менди Кеј Боулс, девојката која го започна овој тренд. На видеото, Менди објасни дека се гледала со своето момче две години и во еден момент сфатила дека неговите одговори навистина немаат смисла
Тој ми испрати пораки кои се чинеше дека се наменети за некој друг. Го испрашував за тоа, но тој рече дека е по грешка “, рече таа на видеото. После тоа, таа забележала долга розова влакно на неговата маица (во тоа време била црвенокоса), но тој повторно ја убедил дека не знае од каде излегло на неговата облека. До неколку месеци подоцна, кога непозната девојка и се јави преку Фејсбук и испрати слики од преписка со нејзиното момче. Тогаш сè и беше јасно... 

Одговорите беа по ред, а секое видео во просек има дваесет илјади прегледи. 

Оваа девојка, како што и самата признава, „паднала“ неколку пати на извинувањата на своето момче, се додека конечно не го оставила. Меѓутоа, кога за прв пат го фатила како ја изневерува, забележала дека тој често излегувал и го немало повеќе часови. Кога го прашувала каде е, откако ќе дојде дома, тој одговарал дека отишол во Старбакс на кафе. Иако беше збунета што и тој не зел пијалок за неа, таа испила голтка од чашата и видела како е напишано името „Бритни“ на неа, како што се викала неговата бивша девојка. Меѓутоа, кога таа се соочила со него, тој се правдал со зборовите дека продавачката во кафетеријата случајно го напишала нејзиното име. Хм, навистина? Дали би му поверувале? 


Имаше и исклучително гадни примери.
Девојче по име Бретанија Кјара откри за измамата на своето момче „заработувајќи“ инфекција. Била на преглед кај гинеколог, по што му се јавила да дојде за други лекови, бидејќи била заразена со ешерихија коли. Се испостави дека нејзиното момче не било во теретана, туку имало секс со други мажи. 

Не само девојките одговорија на предизвикот. 

Едно момче сподели приказна за тоа како случајно открил дека неговата сопруга го изневерува благодарение на еден човек кој всушност спиел со неа. Имено, во една прилика му се случило да ја работи третата смена три недели по ред, па кога го имаше првиот слободен ден, реши да излезе со сопругата во паб и да испие пиво. Меѓутоа, кога отиде во тоалетот, му пријде друго момче и го праша: „Еј, дали си со русокосата? Знаете, нејзиниот сопруг работи трета смена, па ако играте добро карти, нема шанси да ве одбие". 

Тој бил збунет и прашал за што станува збор, друг човек детално му опишал како ја изневерува својата сопруга, но и како изгледа неговата спална соба. 

Друга девојка дознала на една од забавите каде се собрала со своите пријатели. Тие ја играле играта „Вистина или предизвик“, па откако испија многу, таа праша дали некој присутен спиел со нејзиното момче. Девојчето кое седеше до неа, и призна дека имала однос со него на новогодишната ноќ. 


Од друга страна, меѓу Тиктокерите имаше вистински детективи. Мелиса Траверас откри дека нејзиното момче ја изневерува откако порано се врати од работа. Сепак, таа не го фати своето момче на дело, туку кога се скри во плакарот. Сакаше да види што прави, како се однесува и слично, а плакарот имаше пукнатина за да може да види сè. Таа вели дека се појавил во еден момент, а потоа ја излегол од куќата и се вратил малку подоцна со непозната девојка. Тој не само што имаше однос, туку и тврдеше дека работите во станот и припаѓаат на неговата бивша девојка, која го малтретирала и би ја исфрлил на улица. Како што тврди Мелиса, таа била толку шокирана што не можела да се соочи со него од сè што чула таа вечер. Тој сè уште се обидува да ја врати назад. 

Дали некогаш сте се нашле во ситуација вашиот сакан да ве изневери? Како дознавте?!