Пет бои што ја прават летната гардероба да изгледа поскапо отколку што навистина е

10 јуни, 2020
61895971-ruzicasta-sako

Иако во време кога е вообичаено да се користат изрази како што е физички дистанца, модните недели каде се претставени колекциите пролет / лето 2020 изгледаат како далечна меморија, за љубителите на модата тие се извор на вредни модни лекции.

Имено, овие септемвриски колекции повеќе од кога било служат како извор на инспирација за тоа што да се носи во наредниот период, а еден од предметите на кои се посветува посебно внимание се – боите.

Модните писти беа исполнети со комбинација на смирувачко интензивно сино и светло розово.

Се разбира, како што се очекуваше кога станува збор за колекциите за потопли денови, имаше и волуменски фустани, ленени маици и панталони во бела и беж боја.

Иако не е толку популарна како веќе споменатите боите, лимета зелената боја исто така освои место на пистите и титулата на една од петте бои на сезоната.

Значи, без разлика дали сакате да ја ажурирате палетата на бои на облеката или само да ги погледнете парчињата што треба да се носат, погледнете во нашата галерија каде издвоивме понуда за облека во овие пет нијанси со кои не можете да згрешите ова лето.

Со додавање на овие бои во вашата гардероба, ќе добиете летна гардероба која, меѓу другото, ќе изгледа поскапо отколку што е навистина.

Парчиња во бела и песочна беж боја ќе им дадат на вашите комбинации доза на елеганција и удобност. Благодарение на розовите парчиња, ќе се издвоите во толпата. Небесната сина боја се враќа на голема врата, и благодарение на тоа комбинациите ќе добиете доза на нежност и романса.

И, конечно, лимета зелена е таму за оние денови кога сакате вашата комбинација да биде различна со оглед на тоа дека станува збор за боја која обично не е презастапена во гардероберите.