Пет начини како да го извадите чепот од виното без да користите отворач

30 јуни, 2020
uncorking-2293858_1920-1536x990

Мора да ви се случило, најмалку, сто пати да не можете да го извадите чепот и да отворите шише вино на нормален начин.
Ние ви нудиме неколку алтернативни решенија за овој проблем:

  • Едноставно втурнете го чепот во шишето со дрвена лажица или некоја друга слична кујнска алатка и ќе можете да го конзумирате виното.
  • Користете ги клучевите од автомобилот или куќата – забодете ги во чепот и полека притискајте подлабоко.
  • Нешто поопасен метод – секогаш можете да користите нож, но водете сметка за прстите.
  • Две варијанти со загревање – или загрејте го вратот на шишето со запалка и чепот полека ќе излезе, или загрејте сад со вода и ставете го шишето во него, ефектот ќе биде ист по кратко време.
  • Веројатно најлудиот начин – ставете го шишето во чевла или патика и ритмички удирајте во цврстата подлога, а чепот ќе излезе по некое време.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi