Пет најлуди рекорди за секс: Една жена доживеала 134 оргазми за 1 час! Знаете ли како?

28 ноември, 2020
орга

Најголемиот пенис со димензии 34,2 см од Американецот Џона Фалкон, вагина од 48 см од Ана Свон од Шкотска (според обемот на главата на детето што го родила) авион за ејакулација што летал 579 см од страна на Хорст Шулц – сексот е неисцрпна тема и област за кршење на правилата.

Научниците од Центарот за брачни и сексуални студии во Калифорнија измерија најголем број оргазми за еден час. Рекордер беше жена со 134 од нив (со нов оргазам приближно на секои 44 секунди). За мажите, резултатот беше многу поскромен – го држеше човек со 16 оргазми за еден час.

Ilustracija duljine penisa

Најголемиот музеј на пенисот во светот, оној во Рејкјавик, Исланд, е отворен во 1997 година. Денес содржи и изложува над 300 примероци од пенисот, вклучително и оној на хрчак и 92 други видови. Исто така, аплицираат се поголем број мажи кои би сакале да го дадат својот пенис по смртта, но научниците бараат таквиот пенис да има некоја значајна особеност.

Мажите често се фалат со вештините за откопчување на градникот, а сегашниот рекорд го држи Томас Вогел, кој им откопча дури 56 во минута, а импресивен факт е дека тој користел само една рака.

Најголемите оргии на светот се случија во голем магацин во Јапонија, каде што дури 250 парови имаа секс истовремено. Сето тоа го снимаше филмска екипа. Сите 500 аматери биле тестирани за сексуално преносливи болести.

Најсилната вагина на светот и официјално и припаѓа на руската гимнастичарка Татјана Кожевникова, која со гениталиите може да крене дури 14 килограми. Таа вели дека тоа е резултат на секојдневно вежбање на вагиналните мускули пет минути за 20 години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi