ПОЗНАТА РУСКА ДОКТОРКА ОТКИТВА ТРИ „СУПЕРНАМИРНИЦИ“ кои помагаат во борбата против Ковид-19!

24 октомври, 2020
1_1000x0

Во клима каде што оваа храна не е лесно достапна, докторката советува да се консумира друга храна што содржи витамин Д, цинк и селен.

Добро познатата руска докторка и ТВ-водителка Елена Малишева на својот Инстаграм наведе три „супернаминици“ кои помагаат да се избегнат компликации со инфекција со коронавирусот.

– Ковид-19 може да предизвика многу сериозни проблеми кај луѓето кои немаат витамин Д, цинк и селен – рече д-р Малишева.

Меѓу храната која е особено богата со овие супстанции, Малишева го истакна следново:

– Риба во конзерва- докторката го нарече овој производ најдобриот извор на витамин Д.

– Сурови остриги – цинкот содржан во нив е во состојба да ја блокира репродукцијата на коронавирусот.

– Бразилско оревче – докторката смета дека е многу корисно бидејќи ги зајакнува природните „убијци“ на вирусот на макрофагените клетки, како и дека го намали ризикот од згрутчување на крвта во крвните садови.

Во клима каде што оваа храна не е лесно достапна, докторката советува да се консумира друга храна што содржи витамин Д, цинк и селен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum