Прекрасен ТРИК за чистење на запалени садови: Луѓето кои го пробале испраќаат фотографии од фантастичните резултати!

21 септември, 2020
ТРИК

Штетата ќе ја поправи една единствена работа што ја имаат сите во кујната и имаат машина за миење садови.

На сите нас барем еднаш им се случило да ни изгори храната, но уште поголем проблем се тврдите црни наслаги што остануваат на дното на садот или тавата. Оваа мајка, која се најде во истата ситуација, реши да ја исчисти својата изгорена тава со сос – таблета за миење садови – откако прочита за трикот на Фејсбук.

„Може ли некој да ми предложи најдобар и најлесен начин за чистење на изгорена тава?”, Праша една жена од групата „Чист, безуред, организирајте го својот дом во Велика Британија“ и објави фотографија. Многумина ја контактираа споделувајќи ги своите совети и идеи кои вклучуваат сè. Но, еден трик особено го привлече вниманието.

Таа покажа одличен резултат

„Земете таблета за миење садови и ставете ја во тава за да впие изгорената храна“, напиша еден член на групата, кого го поддржуваа голем број луѓе. „Дефинитивно таблета за миење садови. Наполнете ја тавата на половина пат со вода, оставете да зоврие и оставете да врие десет минути. Јас го направив тоа неколку пати и целосно ми ги исчисти сите тави “, коментира друга жена.

Авторот на објавата подоцна објави фотографија од нејзината тава откако проба трик со таблети за миење садови. Тавата сега изгледаше скоро како нова и успеа да го врати својот поранешен сјај.

Другите успеаа

„Ви благодарам на сите за вашите предлози. Користев таблета за машината за перење и ја ставив во врела вода. Резултатот можете да го видите за само половина час на фотографиите “, напишала задоволната мајка.

Другите читатели исто така коментираат дека таблетите за миење садови совршено чистат изгорени садови. Едната, на тој начин, покажала како успеала да исчисти дамки од изгорениот ориз. На другиот изгоре масло и исто така ги санираше штетите со таблета за миење садови.