Пробајте ја НАЈБРЗАТА ДИЕТА и ќе изгубите до 2 КИЛОГРАМИ ДНЕВНО!

19 декември, 2020
насловна диета

Со оваа диета губите по два килограми на ден, а само првиот ден е „течен“.

Килограмите најбрзо се топат со течна диета, и ова е најбрзиот и најлесен начин да ја добиете посакуваната линија.

Со диета во последен момент губите два килограми на ден, а обично трае до четири дена. Првиот ден е исклучиво течен и се воведува храна што дигестивниот систем лесно ја обработува и бргу ја исфрла од организмот. Нема сол што ја задржува водата во телото.

Јадете 1.000 калории на ден со многу растителни влакна и протеини, и без сол и шеќер.

Диетата е рестриктивна и вклучува максимум 1.000 калории на ден. Нема шеќер и се внесува многу малку сол, но оброците се богати со растителни влакна и протеини кои ја „гаснат“ гладта. Обидете се да вежбате, барем, 30 минути на ден. Било да е тоа брзо одење или возење велосипед.

Пример мени:

Појадок

Смути со јагоди и ѓумбир

грст спанаќ

грст јагоди

банана

чаша бадемово млеко

лажица ѓумбир

Ручек

Супа од морков и магдонос (втората чинија јадете ја за вечера)

кромид ситно сецкан

250 грама моркови, излупени и сецкани

1 чешне мелен лук

450 милилитри вода

2 ловорови лисја

2 лажици сецкан магдонос

Пржете го кромидот, додадете морков и лук, истурете ја водата и варете додека не зоврие. Се додаваат зачини и по 10 минути ставете бибер и е подготвено за јадење.

Појадок

200 милилитри јогурт, 150 грама боровинки или капини, лажичка мед и лажичка семе од сончоглед или лен.

Ручек

Грст зелена салата или рукола, две печени пиперки, неколку цреши домати и краставица и со малку маслиново масло.

Вечера

150 грама шпагети со 125 грама телешко месо на скара и 150 грама сос од домати и босилек.

Grilled Salmon with Spinach, Tartare Cream and Lemon Wedges

Појадок

Парче тост, банана и чаша полу-обезмастено млеко.

Ручек

Салата од 75 грама моцарела, 150 грама домати и свеж босилек, парче тост и лимонада.

Вечера

Парче лосос на скара (до 130 грама) со 100 грама варен компир и спанаќ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris