Проценете ги неговиот КАРАКТЕР и намери: Омилената ПОЗА кажува многу за вашиот маж

13 октомври, 2020
Par-4-1536x1025

Говорот на телото за време на сексот е многу важен

Врз основа на различни работи, можеме да процениме каков е некој, но интересно е што истражувачите дошле до одредени законитости кои можат да им помогнат на жените да проценат каков е всушност нивниот партнер.

Имено, омилените пози кај мажите можат целосно да ги откријат!

Експертот за говор на тело Џан Харгрејв вели дека мажите кои се стабилни, нежни, но и забавни се оние кои сакаат мисионерска поза, а открива и што велат другите омилени пози за нив.

Позицијата на „лажица“ е чувствителна

Позата „лажица“, односно позицијата во која и двајцата лежите на страна, со тоа што тој е зад вас, открива маж кој постојано бара потврда за чувствата на жената. Оваа позиција овозможува посебна блискост, што укажува на тоа дека вашиот маж е чувствителен тип.

„Doggy style“ – не сака премногу да се отвора

Ако вашиот маж обожава „ Doggy style“, тој всушност сака да доминира, да биде алфа мажјак и не сака да се отвора премногу емотивно. Бидејќи нема контакт со очите во оваа позиција, тој всушност го сака тоа, затоа што така тој добива безбедност. Исто така, доколку инсистира на таа позиција, можно е да има проблеми со самодоверба.

Полу-прегратка – тој е задоволен во врската

Позиција во која жената лежи на стомак, а мажот ја гушка за време на сексот во т.н. половина прегратка, е знак дека му е пријатно со неа и дека е задоволен во врската, објасни д-р Одри Нелсон, експерт за комуникација.

Жената е горе – нејзиното задоволство е исто така важно за него, но тој сака сè да му се сервира

Ако вашиот маж инсистира на тоа, тој навистина не сака да вложува премногу напор, но остава на вас да ја играте играта. Слабата амбиција и мотивација не се однесуваат само на сексот, туку и на другите делови од животот, бидејќи овој маж претежно е навикнат сè да му се сервира. Меѓутоа, ако тој не инсистира само на оваа позиција, но е една од неговите омилени, тоа е прашање на разиграна фантазија и таков човек може да ѝ даде многу добра забава на својата партнерка.

Постојано повлекување кон себе – тој сака нежност и близок контакт

Ако вашиот маж ве повлекува за време на секс, тоа значи дека тој сака поголема блискост. Имено, ве повлекува во најчувствителниот дел на вратот, вените, а тоа е знак на доверба и нежност. Овој тип на маж всушност сака неговиот партнер да одлучува за сè.

Веднаш по сексот, тој се оддалечува – се плаши од обврски

Ако вашиот партнер има навика да се оддалечи од вас веднаш по сексот, тоа значи дека не сака обврски. Овој потег создава безбедно растојание од вас и ментално и емоционално.

Лежење на страна по сексот – тој е посесивен

Ако по сексот лежи покрај вас на страна, мажот е целосно луд по вас, но и малку посесивен. Во таа позиција, тој ве заколнува, што укажува на доминација. Како и да е, ако тој сака да се гали, но вие да сте зад него, оваа позиција открива некој што сака други да се грижат за него, забележува Харгрејв.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum