Прогласено е за најпопуларно модно парче на сите времиња: Дали го имате и вие?

3 јуни, 2020
imageedit_103_7720339517

Малиот црн фустан со години се сметаше за стилска класика и модно парче кое секој треба да го има во својот плакар. Но изгледа дека времињата се менуваат.

Тоа го докажува и последната студија која се занимава со темата на незаборавни модни трендови кои ги одбележија претходните децении, како и најистакнатите парчиња кои се сметаат за безвременски.

Тим стручњаци собраа околу 2000 луѓе во Велика Британија и ги анализираа сите трендови, а потоа ги издвоија најважните модни парчиња кои го заслужуваат називот „култни“ – рангирајќи ги според важноста.

Тексас јакните и тесните фармерки се наоѓаат на врвот на листата, како и кожните бајкерски јакни и маичките со слика од омилениот бенд.

Иако со години наназад малиот црн фустан го имаше статусот на култна облека и жените го обожуваа, оваа студија откри дека дамите повеќе ги бираат кратките сукњи.

На убедливото прво место се најдоа мини сукњите кои се сметаат за класика, како и постарите винтиџ модели кои денес изгледаат еднакво атрактивно и модерно.

Дамите го одбраа ова парче бидејќи го сметаат за основен дел на секој ормар кој лесно се комбинира со други работи, а воедно е и удобен. Дали вие сметате дека првото место е заслужено, и дали носите мини сукњи?

Еве ги и другите 9 останати најпопуларни модни парчиња на сите времиња:

  1. Мини сукња
  2. Мал црн фустан
  3. Кратки панталони
  4. Тексас јакна
  5. Чевли на платформа
  6. Ѕвонарки
  7. Кожна јакна
  8. Маички на прерамки
  9. Чизми преку колена
  10. Тесни фармерки

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi