Прв пат го достигна ВРВОТ на 43 години: Сега им го откри решението на сите жени!

2 септември, 2020
врвотМногу жени се борат да постигнат оргазам – пробуваат различни пози, се обидуваат да мастурбираат, но тоа едноставно не функционира.

Истото и се случи на 43 годишна, која се согласи да го сподели своето искуство со жени ширум светот, но под услов да остане анонимна.

“Ја изгубив невиноста на 19 години со момче и бев разочарана од тоа искуство. Во мојата желба да истражувам спиев со уште неколку момци, но никогаш не доживеав оргазам. За жал, тоа траеше и траеше до моите дваесетти години и  триесетина години “, се присетува жената.


Ниту едно ново сексуално искуство не и донесе ништо убаво, се разбира, ниту оргазам. Тогаш реши да не спие со никој додека не се омажи и така беше – се омажи на 36 години и се надеваше дека сексот во брак ќе биде нешто сосема друго и подобро. “За време на сексот, мојот сопруг беше многу трпелив и упорен да открие што сакам и што ќе ме доведе до кулминација, но залудно. Така поминаа уште неколку години во сексуална темнина и решив да направам нешто”, открива таа.

Таа го посети гинекологот и на сите им раскажа за својот проблем, а потоа зеде крв по налог на лекарот. Се покажа дека тоа е прениско ниво на тестостерон и поради тоа нејзиното тело не е во состојба да постигне оргазам, а гинекологот и рече дека тоа е всушност многу чест проблем кај жените, но дека ретко се открива, бидејќи дамите ретко се консултираат со специјалист. во врска со овој проблем.

“Лекарот препорача хормонска терапија и гледање порно филмови, што и направив. Во текот на годината почувствував мало подобрување, но сè уште не доживеав оргазам. Во текот на втората година, не знам како, се случи мојот сопруг и јас да имаме секс цели 45 минути, што се случуваше многу ретко и конечно го доживеав својот сексуален климакс, на 43-годишна возраст “, вели жената.

Чувството многу и се допадна, но почнаа да се појавуваат негативните страни на тестостеронот.

Почна да размислува за секс цело време, на лицето и се појавуваше многу темна коса, па реши да престане со терапијата со тестостерон, а потоа веќе успеа да постигне оргазам секој пат за време на сексот.

Оваа жена препорачува на сите, доколку не можат да доживеат оргазам, да го проверат нивото на тестостерон, бидејќи оргазмот е чувство за кое сите треба да бидат свесни.

“Тоа е како некој да ви објасни како има вкус на чоколадото. Додека не го пробате сами, немате идеја. Мило ми е што по 23 години секс, конечно почувствував што навистина значи да се доживее оргазам”, заклучува жената.