“Queen” методата ќе ви донесе невидено задоволство – достигнете го врвот за само три минути!

2 јули, 2020
romantic-couple-bed-smiling_23-2148395970

Queen методата стана популарна кај паровите ширум светот. Имено, тоа е малку поинаква метода за пружање орално задоволство, што според некои проценки ја носи жената до кулминација за три минути.

Како се изведува?

Наместо мажот да влегува меѓу нозете, тој се приближува од една страна. Потребно е да се постават показалецот и палецот од двете страни на клиторисот за да се подигне и зајакне, а потоа наместо да се лиже , се оди од едната до другата страна, директно над клиторисот. Ова помага да се стимулира поширока површина на клиторисот отколку што обично се прави, посочуваат експертите.

Позиционирање

Овој метод понекогаш може да биде предизвик за позиционирањето. Најдобро е да се пријде над бутовите, а не под нив. Мажот треба да го постави левиот прст на перинеумот (областа помеѓу вагината и анусот) со левата рака за да ги почувствува контракциите на мускулите.

И покрај сето погоре, сексолозите предупредуваат дека не сите жени  доживеале сексуална кулминација.

„Јас сум природно претпазлив за какви било нови сексуални техники кои ветуваат оргазам за три минути, но она што е возбудливо за Queen е што поттикнува експериментирање и стимулирање на алтернативна ерогена зона“, рече една од жените којашто ја пробала.

Иако искуствата се различни, голем број луѓе сепак велат дека постигнале одлични резултати во кревет и ги препорачуваат на сите. Па, ако имате со кого и каде, вечерва “фрлете” се на работа!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi