Ретро парче кое ја освои модната сцена: Во овој модел секоја жена изгледа луксузно!

2 јуни, 2020
imageedit_81_2086560784

Ако сте љубител на бохо или бохемиан стилот, ќе ве израдува информацијата дека сукњите со реси се враќаат на модната сцена, особено во претстојниот летен период. Модните стручњаци дури велат дека доколку не се најде барем еднаш вакво парче во вашиот гардеробер, не сте вистинска жена со стил.

Првата асоцијација со оваа сукња е женственоста, бидејќи со неа секоја жена изгледа како милион долари. Таа е исто така одличен избор за секој љубител на каубојскиот стил, додека сепак ви пружа отмен изглед.

Во зависност од другиот дел на аутфитот и начинот на кој ќе ја искомбинирате, таа може да биде дел од лежерен, но и елегантен стајлинг. Лесно се вклопува со патики, рамни сандали, како и високи потпетици. Кој стил и да ви е омилен, оваа сукња ќе ви се допадне. Долги, средни или кратки, сите доаѓаат во обѕир.

Еве како некои од познатите блогерки го носат ова парче: