Ручек за целото семејство: Пилешко со печурки на поинаков начин (ВИДЕО)

1 јуни, 2020
rucak-za-celu-porodicu-piletina-sa-pecurkama-na-drugaciji-nacin-video-640x480

Сочен и вкусен оброк што сигурно ќе ви се допадне.

Состојки:

 • 350 гр ситно сецкано пилешко месо
 • 400 гр сецкани свежи печурки
 • 400 мл павлака
 • 1 главица црн лук
 • 2 јајца
 • 150 до 200 гр кашкавал
 • 2 лажици презла
 • масло

Од зачини:

 • сол
 • бибер
 • сув зачин
 • лук во гранули
 • свежа јаглика

Подготовка:
Пржете го кромидот во масло, а потоа додадете го пилешкото и зачинете по вкус. Откако ќе се испржи, додадете ги печурките. Пржете сè заедно околу десетина минути. Потоа префрлете се во огноотпорна чинија. Направете прелив, така што ќе изматите две јајца, павлака, кашкавал и презла. Мешајте до изедначување на смесата, а потоа прелијте ги месото и печурките. Печете во рерна 20-25 минути. По желба, изрендајте кашкавал одозгора и вратете ја чинијата во рерна уште неколку минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi