Русите ја „променија играта“: Се тестира вакцина што може да го спречи и корона вирусот и сезонскиот грип!

8 декември, 2020
вак

Институтот за експериментална медицина на Русија и компанијата „Биокад“ спроведуваат претклинички испитувања на комбинираната вакцина против сезонски грип и корона вирус, што може да се заврши во најбрз можен рок, изјави директорот на Институтот, Александар Димитријев.

Тој на онлајн прес-конференција рече дека многу аспекти на вакцината сега се на ниво на практично знаење, па затоа не може да зборува за деталите.

Димитријев прецизираше дека вакцината е во форма на капки, што ја поедноставува неговата употреба, особено за децата.

Претходно, директорката на Федералната служба за фитосанитарен надзор (Роспотребнадзор), Ана Попова, објави дека најмалку 10 други препарати се развиваат денес во Русија, покрај постојните вакцини против корона вирусот на Центарот Гамалеја, Векторскиот центар и Центарот Чумаков.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi