Сакате УСПЕХ? Прочитајте ги цитатите на најдобриот мотивациски говорник на сите времиња- Хенри Форд, нема да зажалите..

4 август, 2020
221993_shutterstock-658506817_ls

Хенри Форд е познат како еден од најголемите индустријалци од 20 век. Во својата богата биографија, тој влезе во историјата со основањето на подвижниот појас, првиот автомобил достапен широката народна маса и дневница од пет долари. Тој успеа да го смени добро познатиот начин на деловно работење до тогаш и едно е сигурно, тој добро знаеше како да постигне успех. Неговите зборови треба внимателно да се прочитаат.

 • Мислите дека можете или мислите дека не можете – во двата случаи сте во право!
 • Пред сѐ, подготовката е тајна на успехот.
 • Препреките се оние страшни работи кои можете да ги видите кога ќе го тргнете погледот од целта.
 • Дури и грешката може да биде добра опција за да остварите некој успех.
 • Не постои личност која може да постигне нешто повеќе од она што мисли дека може да го постигне.
 • Неуспехот може да биде шанса за нов почеток. Овој пат попаметно!
 • Денес единствена вистинска сигурност на човекот можат да му пружат само знаењето, искуството и способноста.
 • Не можете да градите репутација на она што планирате да го направите во иднина.
 • Пред секоја 1 минута акција, потребно е 1 час размислување.
 • Работата која создава само пари е слаба работа.
 • Не барајте недостатоци, барајте решение.
 • Квалитетот значи да направите нешто добро тогаш кога никој не Ве гледа.
 • Преку ноќ станува познат само оној кој со денови неуморно работел.
 • Секој кој престанува да учи е стар, без разлика дали има 20 или 80 години.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris