Се за младост: Никол Кидман признала дека користи маст од кокошки

28 април, 2020
Naslovna

52-годишната австралиска актерка Никол Кидман, е критикувана последниве години за лицето кое целосно ја искривило со нејзината употреба на ботокс, но како што открива, сега таа користи нешто сосема друго, а можеби и бизарно за некои.

„Се обидов со ботокс, но не ми се допадна како изгледаше лицето по третманот. Сега веќе не го користам и можам да го мрднам челото повторно “, се пошегува актерката, која сега се одлучи за природна нега на кожата.

Сепак, методот што го користат многумина е малку бизарен. Иако, тоа не е навистина метод, туку мелем композиција за која актерката смета дека е толку добра што може да го замени ботоксот.


Слушнала дека инјекциите со свинска маст се користат за полнење на кожата, но сè уште не сакала да ги проба. Тогаш нејзиниот советник и препорачал пилешка маст, која е направена од органски одгледани кокошки кои умреле од природна смрт. Потоа, оваа маст се комбинира со кокосово масло, сок од лимон, вински оцет и екстракт од бадем, пред да се стави на лицето, а потоа да се држи околу еден час, двапати неделно “, откри извор близок на актерката.