Сега е официјално: Момчиња, заборавете на добрина и хумор. Жените објавија што навистина ги „пали“ кај мажите!

19 ноември, 2020
840075_profimedia0070047298_ls

Неодамна истражувавме што е тоа што мажите прво забележуваат кај жените што ги сакаат, а сега откривме што е тоа што жените прво го забележуваат кај мажите.

Истражувањата покажаа дека кога станува збор за карактер, жените најмногу ги привлекува чувството за хумор, љубезноста и можноста за додворување.

Ако зборуваме за физички карактеристики, повеќето жени „паѓаат“ на мускулите. Мускулести мажи имаат повеќе сексуални партнери, а мускулите се исто така индикатор за гените кои ги зголемуваат шансите за успешна репродукција.

Исто така, истражувањето спроведено во Австралија покажа дека мажите кои имаат умерено густа брада се попривлечни за жените затоа што е поврзана со мажественост, доминација и агресија.

Кога зборуваме за облека, жените се повеќе склони кон мажи кои носат црвена облека, бидејќи тоа е симбол на статусот уште од античките Римјани. Жените исто така ги привлекуваат мажи со изразена вилица и длабок глас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi