СЕГА И ОФИЦИЈАЛНО: Парови ширум СВЕТОТ ја избраа својата ОМИЛАНА поза во СЕКСОТ! ОВОЈ ИЗБОР шокираше многумина !

19 октомври, 2020
828339_profimedia0131797399_ls

Испитаниците имаа право да гласаат за повеќе понудени пози

Секој има различни сексуални преференции, но од време на време не е лошо да пријавиме некои општи резултати во врска со сексот.

Затоа е спроведена нова научна студија, која собра 1.000 луѓе од регионите на Европа и Америка кои искрено зборуваа за своите сексуални желби, експерименти и омилени пози.

Научниците се обидоа да откријат која сексуална поза е најпопуларна меѓу денешните парови, односно која поза ја буди најголемата страст во креветот.

Испитаниците имаа право да гласаат за повеќе понудени пози.

По разгледувањето на статистичките податоци од анкетата, експертите дошле до заклучок дека најпопуларната секс поза кај паровите е кучешки стил (64,7%), а потоа следува каубојката, која ја избрале дури 60,4% од испитаниците.

На самиот врв на листата, обратната каубојка беше на високото трето место (54,2%), додека славната поза 69 (49%) беше на четвртото место.

Исто така, според резултатите, жените откриле дека просечно имаат девет до десет оргазми месечно, а секоја втора жена што учествувала во студијата признала дека користела вибратор.

Ова се 9-те пози во сексот што најмногу ги сакаат и мажите и жените:

1. Кучешки стил: 64,7%

2. Каубојка: 60,4%

3. Обратна каубојка: 54,2%

4. Поза 69: 49%

5. Мисионерска: 48,8%

6. Кечење или стоење „wheelbarrow“: 47,1%

7. Лажица: 44,4%

8. Стоење: 40,1%

9. X поза: 35,1%

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum