СЕКСИ ХОРОСКОП: Дури и во задушени услови, има простор за прељуба, а некои бараат да бидат спуштени со лисици или јаже

11 април, 2020
naslovna

Тригонот на Венера и Марс во „воздушни“ знаци е навестување за среќно в вљубување, што е особено точно за помладата генерација, но и за сите оние кои се чувствуваат млади (во дух). Комуникација со многу слатки зборови, мириси на цветна пролет, диви страсни нагони, усни со боја на цреша… а сепак, ништо не е како што е…

Свеста се менува, светот се трансформира. Новата ера од луѓе кои ќе им пристапат на сите суштества со љубов и почит. Оној што им се приближува на луѓето околу него, животните и растенијата на тој начин, го осветлува лицето.

Овните започнале со ново освојување и потоа биле запрени од „повисоката моќ“. Повеќе не можете да го достигнете него или неа затоа што не живеете во истиот округо, и заради сето ова вашата љубов страда и испаѓа. Ништо, до сега, не е сè што си оставил за долгата љубов.

Лавовите и лавовиците, најтешко е да се скротат. Вие или сте ловец, не сте. Не програмирајте се за „барање“ и „обидување“, туку за наоѓање, среќа и упорност. Не е совршен момент за секс авантура. Не предизвикувајте проблеми.

Стрелците се занимаваат со теории на заговор и немаат време за љубомора. И какво е вашето мислење за сето ова што ни се случува? Се убедувате себе си и другите дека вонземјаните се виновни за пандемијата. Фантазирате и измислувате. Стравот може да биде полош од вирус.

Биковите имаат „вода им дојде до нивните грла“, но тие сепак тврдоглаво одбиваат да променат нешто (на микро план). Конечно, „силите на природата“ ќе ве принудат да се промените, преку здравствено мешање. Љубовта ќе ве зајакне, љубовта ќе ве лекува.

Девиците се полни со љубов и не знаат на што и на кого би ја потрошиле таа голема енергија. Просторот е ограничен за сите нас и не е идеално време за сексуално љубовни врски со непознати ликови. Срцата се блиску а телата далеку.

Јарците остануваат на себе и се на нивна услуга само кога треба да бидат. Почитувајте ги луѓето околу вас, затоа што тие се вашиот живот. Никој не живее сам за себе, бидејќи животот како таков не дозволува на никој. Бидете таму за другите, и ќе ги израдувате себе си и светот.

Близнаците ја транзитираат Венера во свој знак, и тие се најмногу вљубени од сите нас. Љубовта е широк концепт, но и задоволство. Читате, гледате разни документарни филмови, вашиот мобилен телефон постојано ѕвони, трчате по станот и сте страшно секси!

Вагата би се дружела, ќе пие кафе и озборувања, не можејќи да излезе надвор. И што прави карантински модел? Список на модни списанија, виси на интернет и постојано се гледа во огледало. За среќа, вашата убавина не претрпела никаква штета.

Водолиите се воинствени. Имате проблеми со гневот и самодовербата. За луѓето со добро чувство за самопочит, не е тешко да ги почитуваат другите, да се извинат, да бидат внимателни и обзирни. Љубезноста е формулата на вашиот љубовен успех.

Раковите едноставно не влегоа во нова врска. Ако се сомневате, ако не ви е јасно, или добро чувство, не започнувајте врска. Подобро е да бидете сами отколку да губите време со погрешна личност. Што е со секси задоволството? Вежбајте самозадоволство.

Шкорпиите не се лесни за носење. Мазохистите се убави за вас, оние кои сè уште не научиле да се сакаат себеси, па им дозволуваат на другите да си играат со нив. Пронајдете си рамноправна играчка за секс, некој кој сака да се надмине себеси во кревет и околу креветот.

Рибите се обидуваат да пливаат на суво. Дождовни капки би биле добредојдени, но никаде на видик. Ако сте во врска со личност родена во астролошки знак „воден“ (Рак или Скорпија), двајцата страдате од недостаток на мокра влажност.