СЕКСИ ХОРОСКОП: Некои ќе имаат среќа оваа недела, а некои ќе треба да ја користат својата рака поинаку

27 септември, 2020
Love and mornings

За да може нашата совест да биде мирна по секоја извршена задача, важно е да ја држиме својата сила под контрола и да дејствуваме со цел.

Огнената трина на Венера и Марс е идеална за страствено за вљубување, а тоа особено важи за астролошкиот Овен, Лав и Стрелец. Огнените луѓе го истражуваат животот, полн со вроден оптимизам и свесни за богатството на достапни можности.

Квадратот на огнениот Марс и Земјиниот Сатурн сепак ќе го „пригуши огнот“ малку, што не мора да биде лошо. За да може нашата совест да биде мирна по секоја извршена задача, важно е да ја држиме својата сила под контрола и да дејствуваме со цел.

ОВНИТЕ се затворени во себе, и тоа ги фрустрира. Не правете ништо со сила. Нека животот се одвива во својот природен тек. Сè ќе си дојде на свое место, порано или подоцна. Таа те сака, и трпеливо чека прво да се договориш со себе.

ЛАВОВИТЕ се во страсна жештина и каде и да се појават привлекуваат внимание. Ако не сте задоволни од вашиот љубовен живот со вашиот партнер, лесно би можеле да излезете од колосек. Сега да израз излага вашиот (добар или расипан) карактер!

СТРЕЛЕЦ нема енергетски проблеми, и слободно лета од цвет на цвет. Едно од вашите пријателства ќе се претвори во љубовна врска, многу полесно отколку што се очекуваше. Она што никогаш не сте сонувале дека е можно, ви се случува?!

БИКОВИТЕ се добро расположени. Во себе, врз себе и под себе, и тоа е повеќе или помалку се што ви треба. Вие сте стабилни и статични. Сексуалните авантуристи постојано лажат и измислуваат и вие не сакате да живеете на тој начин. Имате ‘што’ имате.

ДЕВИЦИТЕ, приватно интимни, се однесуваат доста добро, со оглед на глобалните околности. Најдовте мир во себе, и тоа е вашата најголема среќа. И секс и љубов? Вие сте рационални, практични и трезни и не се оптеретувате премногу со овие работи.

ЈАРЕЦ се полни со себе и „едвај гледаат“ други луѓе. Вие сте свој сопствен закон. Вие сте упорни во однос на деловните амбиции, и сè друго е вашата втора лига. Премногу се дистанцирате од него или неа. За каква љубов станува збор?

БЛИЗНАЦИ се расположени, и позитивно влијаат на сите околу нив. Креативно се надополнувате со вашиот партнер, а тоа се гледа и во кревет. Правите секакви работи во сексот, дури и одредени работи што никогаш порано не сте ги правеле.

ВАГАТА има ретро Марс во спротивност, и многу планети на Јарец не гледаат поволно на нив. Вие сте во интимен хаос и тешко е да најдете мир во себе. Личност која не ви е привлечна, не престанува да ве освојува? Останете недостапни!

ВОДОЛИЈА даде сè од себе и успешно го одржува огнот на страста со саканата личност. Вие сте главниот иницијатор на нови експериментални игри, и тој или таа прифаќа сè и не се жали. Сè на сè, ве интересира и оригиналниот сексуален живот.

РАКОВИТЕ сами се коркачи и ретко се рекламираат. Ги исполнувате желбите и потребите на другите луѓе и ги потиснувате и запоставувате своите. И кога имате секс, вие сте премногу подложни на неговите или нејзините предлози. И оние тотално перверзните?

ШКОРПИИТЕ не се емоционално оптимални и тие се свесни за тој факт, затоа не лутаат без голема причина. Имате подобра опција таа да дојде кај вас, а не вие ​​кај неа. Во вашата скриена љубовна пештера, сè е на дофат на раката.

РИБИ лесно се впуштаат во проблематична љубовна врска. Вашето срце е меко и ранливо. Вие сте сочувствителни и паѓате на туѓи тажни приказни. Една таква средба е само на повидок. Сè уште не сте паднале, но само што не сте. Бидете внимателни да не се разочарате.