Сексолог објасни зошто некои жени сакаат погруб секс и како да го испробаат

22 август, 2020
Annotation 2020-08-22 220158

СЕКСОТ е важна точка во животот на луѓето, особено во животот на оние што се во врска или брак. За добриот секс се вели дека е клучот за успешна врска и има многу начини на кои може да се подобри.

Сексот не мора секогаш да биде романтичен и нежен чин. Всушност, многу жени уживаат во таканаречениот груб секс, а на некои им е уште полесно да постигнат оргазам кога, на пример, партнерот ги каснува за уво или ги удира по газот, пишува Men’s Health.

„Ако некој ве изгребе, касне или ве удри по газ, вашиот крвен притисок се крева и срцето чука побрзо како одговор на тој физички сигнал. Ако тоа се случи за време на сексот, тоа го тумачиме како сексуална возбуда”, објасни за поменатиот магазин сексологот д-р. Никол Праузе.

Таа додаде дека има области во мозокот кои реагираат на болка што се преклопуваат со области кои реагираат на сексуална возбуда. Затоа, можете да доживеете болка и задоволство во исто време, а тоа е всушност мозочен трик.

View this post on Instagram

Tag your bae 😈❤

A post shared by Couple Goals ❤️ (@couples.off) on

Грубиот секс може да се проба на многу начини, но овие четири секогаш успеваат.

Грицкање

Започнете да ја грицкате долната усна на вашиот партнер, а потоа полека започнете да се спуштате надолу. Гризнете на секој нов дел со кој се среќавате и со нејзино одобрување постепено зголемете го интензитетот.

Влечење на косата

Влечењето на косата може да работи одлично ако имате секс во кучешка поза или каубојка. Само внимавајте да не ја повлечете премногу силно. Избегнувајте да ја влечете на врвот на косата бидејќи може да биде премногу болно за да ужива во тоа. Наместо тоа, повлечете кај скалпот.

View this post on Instagram

Games time😋 Tag your bae😈❤

A post shared by Couple Goals ❤️ (@couples.off) on

Превземање на контрола

Брачниот терапевт, Мусуми Госе истакна дека на некои жени им се допаѓа кога мажот е доминантен.

“Ова е особено точно за жените кои мораат да бидат главни во многу области во животот. Бидејќи сексот значи да изгубите инхибиција и да се предадете, понекогаш е најлесно да се предадете кога некој ќе ве турка во таа насока”, рече тој.

Затоа, преземете контрола и оставете ја да ужива во улогата на покорна и невина дама.

Спанкинг

View this post on Instagram

Tag your bae❤❤❤

A post shared by Couple Goals ❤️ (@couples.off) on

Плескаањето на задникот многу често се користи во сексот за да се подигне страста. Најдобро е да го плеснете задникот одоздола, што е можно поблиску до вагината. Со плескањето се создаваат вибрации што минуваат низ клиторисот и целото тело, делувајќи како активирач за сексуална возбуда.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris