Шест мажи и жени ги откриваат сексуалните тајни поради кои се развеле!

5 декември, 2020
dreamstime-m-200264928


Добриот сексуален живот и блискоста се клучот за среќна и успешна врска. Кога сексуалниот живот на двојката не е задоволителен, трајното незадоволство се влева во нивниот живот.

Сексуалните терапевти често тврдат дека според искуствата на нивните клиенти, малку влијае на опаѓањето на самодовербата и самодовербата како незадоволителен сексуален живот.

Никогаш не пробавме ништо ново “Ја запознав сопругата кога имав 17 години и таа беше првата личност со која водев љубов. Кога се венчавме, мислам дека и двајцата сфативме дека не сме во можност да внесеме новости во сексуалниот живот. Можеби ние можевме да постигнеме повеќе ако бевме поотворени едни кон други, но по раѓањето на нашето дете и еден спонтан абортус, сексот го изгуби целиот шарм. Сфативме дека функџионираме подобро како пријатели отколку како партнери “, рече Лука (35).


Тој ме измами „Мојот поранешен сопруг наскоро ме изневери и кога тоа се случи, јас бев подготвена да му простам, но тој рече дека не сака моногамна врска, па разводот е единствената прифатлива опција за мене“, Клара (31).


Никогаш немаме односи “Вистината за мојот брак е дека мојот сопруг и јас имавме секс три пати годишно или повеќе, колку што траеше нашиот брак и што беше клучно за мене да поднесам развод. Поранешниот сопруг немаше волја воопшто да разговара и ајде да ги истражиме причините (физички и емоционални), зошто тој немал волја за секс. Мислам дека е целосно право да се омажам за некој што ме сака и затоа раскинав “, објасни Лидија (29).

Редовно посетуваше проститутки “Мојот поранешен сопруг беше голем љубовник, со кого уживав за време на 20 години брак. Но, јас случајно открив дека тој редовно посетуваше проститутки и после тоа никогаш повеќе не влегов во интимна врска со него”, Катарина (51).

Таа го сфаќа сексот премногу сериозно „Поранешната сопруга имаше строги упатства што треба да прави за време на секс, па тоа повеќе личеше на работа отколку на задоволство“, Јурица (34).

Не обрнував внимание на нејзините потреби „Во првиот брак бев толку млад и неискусен и не знаев дека мажите и жените имаат потреба од поинаков пристап кон сексот. Јас го правев тоа многу брзо, додека сопругата очекуваше дека ќе трае подолго и ќе биде поинтимна. Баш незгодно кога сега ќе размислам “, Ловро (52).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris