Шминкерка на холивудските sвезди открива трик за убавина: За само 2 минути до беспрекорна кожа!

26 мај, 2020
Насловна

Холивудските sвезди на црвениот тепих секогаш изгледаат совршени и имаат беспрекорен тен, а во исто време и природен изглед.  

Секоја жена се прашува како успеваат да го задржат лицето хидрирано, и покрај силната фаза на шминка.  

Најдобриот трик го откри шминкерката Пети Даброф, која се грижи за изгледот на холивудските дами, како што се Гвинет Палтроу, Џесика Бил, Наоми Вотс и многу други.

Подгответе ја кожата за течна пудра:

  • Најпрво, не заборавајте да го подготвите вашето лице со специјален валјак за жад, разладен во најдобар случај.
  • Потоа, со цврсти движења, ја стимулира кожата. На тој начин се стимулира циркулацијата на крвта, а кожата е збогатена со кислород.Ќе видите како кожата веднаш ќе изгледа поживописно.
  • По тој третман, Дуброф користи помалку течна пудра. Ако течната пудра се нанесе на ладна кожа, ќе изгледа како да е без сјај и дека е потребна повеќе шминка.

 Благодарение на „третманот“ со валјак или гуа-ша камен, кожата има природен сјај, така што нема да му треба повеќе шминка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi