Што да направите ако се најдете во автомобил кој тоне?

11 август, 2020
кола

Што треба да направат патниците за да излезат безбедно од автомобил кој тоне?

Патот за бегство води низ скршените странични прозори или отворот од кров, а не низ врата бидејќи притисокот од водата обично ги спречува страничните врати да се отворат. Дури и ако водата е влезена во возилото, електричните прозори или кровниот отвор треба да работат уште некое време.

Освен тоа, прозорите можат да се разбијат. Но тоа е многу тешко во пракса.

Ако влегло многу вода, автомобилот тоне. Ако моторот е напред автомобилот ќе потоне преку лакот. Ако моторот е позади, ситуацијата е обратна.

Вратата може да се отвори под вода во одреден момент кога автомобилот е потполно поплавен. Не треба да се чека да се дојде до овој момент бидејќи стресот во оваа исклучителна ситуација лесно се претвора во паника и претставува голема опасност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris