Што да направите ако сте сексуално фрустрирани во врската

30 мај, 2020
1588872724_sta-da-uradite-ako-ste-u-vezi-seksualno-isfrustrirani


И, иако повеќето мислат така, не се сите партнери поврзани со магија. Можеби се чувствувате виновни затоа што сте премногу уморни за водење љубов. Од друга страна, можеби не ви се допаѓа начинот на кој вашиот партнер започнува секс. Или едноставно не ви се допаѓа сексуалната рутина на која веќе сте навикнале. Која и да е причината за сексуалната фрустрација, сексолозите тврдат дека е можно да се надминат дадените пречки и повторно да се ужива во сексот, како што треба. Првото нешто што треба да направите е да го прифатите фактот дека таквите чувства се сосема нормални и, пред сè, многу чести. Голем број парови се обраќаат до експерти за помош во врската со ова прашање и во сето ова нема простор за срам. Ако имате тенденција да го следите либидото на вашиот партнер, премногу ќе се присилувате, а тоа често завршува во погрешна насока. Клучот за успехот лежи во прифаќањето на проблемот и постепено решавање на истиот.

НЕ обвинувајте го партнерот и покрај тоа што се чувствувате фрустрирани поради сексот. Нема да постигнете ништо добро за тимот. Наместо да го обвинувате партнерот, разговарајте со него за тоа како се чувствувате. Опишете ги чувствата кон него. Разговарајте за тоа каков секс сакате. Обидете се да го сторите тоа откако ќе го подобрите општото расположение. Ова не значи сексуален допир, туку сензуален. Ако го отстраните сексот од вашата равенка, ќе почувствувате многу помал притисок и ќе имате поголема желба да ја гушкате саканата личност. Нежните допири што не водат кон секс можат да бидат навистина пријатни и ефективни. Направете ваша секси листа, сексолозите предлагаат да направите список на работи што навистина уживате за време на сексот. Се разбира, списокот може да ги содржи и оние работи што досега не сте ги пробале, но би сакале. Откако партнерот ќе се согласи со работите на списокот, сугестијата е дека секоја вечер кога сакате да се гушкате, ставате рака во шапката и извадете една од работите напишани на парче хартија. Додадете играчки на вашата рутина. Најчеста причина за сексуална фрустрација е отсуството на оргазам. Зошто би го сториле тоа сами кога има цела индустрија која работи напорно за да создаде играчки што може 100% да ви обезбеди оргазам? Ако ви треба дополнителна стимулација за време на сексот, слободно вклучете некоја интересна играчка во акцијата. Не грижи се за партнерот, тој ќе биде задоволен што сте расположени за секс и нема да се чувствува загрозен.

Стресот е една од најчестите причини за ниско либидо. И бидејќи во современото општество речиси и да нема човек кој не е под стрес, неизбежно е дека сексот исто така ги чувствува последиците. Романтична вечера, гушкање со омилен филм, миризливи свеќи и топла бања може многу да ви помогне да се ослободите од стресот и среќно да се вклучите во сексот.


Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi