Што мразат во кревет: Хороскопскиот знак открива какво однесување веднаш ќе го олади партнерот!

22 септември, 2020
наслов хороскоп

* Препораките и советите од зодијакот не треба да се сфаќаат особено сериозно, и за сите индикации и несакани ефекти, консултирајте се на близок научник.

СИТЕ имаат нешто што прилично му го убива расположението кога се во прашање сексуалните игри, а ако им се верува на астролозите, тоа секако има врска со вашиот хороскопски знак.

Еве што е најголемиот убиец на страста за секој хороскопски знак.

1. Овен – планирање на интимност

Овните се спонтани и не сакаат да планираат време за интимност. Тие сакаат забава и ненадејни изливи на страст.

2. Бик – непријатност

Биковите обожаваат удобност, што вклучува чувство на блискост со партнерот. Тие не сакаат ништо набрзина, затоа секогаш ќе претпочитаат да изберат романтична вечера и разговор отколку да договорат во последен момент.

3. Близнаци – различно размислување

Близнаците сакаат да имаат партнер на исто ментално ниво како нив. Ако треба да ви ја објаснат секоја мала работа, тоа може брзо да ги олади. Тие бараат некој што мисли на ист начин како и тие.

4. Рак – секс на брзина

Раковите се чувствителни и им е потребна интимност. Сексот во брзање што ќе заврши пред вистински да започне не е за нив, тие повеќе ќе уживаат во долгото и емотивно водење љубов.

5. Лавови – доминација

Секој знае дека лавовите сакаат да бидат главни. Не сакаат манипулација ниту дека партнерот доминира над нив, ниту во животот ниту во креветот.

6. Девица – хаос

Девиците обожаваат ред, па затоа обидот да расфрлате хартии од масата пред страсно да имате секс, веројатно нема да заврши добро.

7. Вага – недостаток на страст

Вагите сакаат романса и сензуален секс во кои сакаат да уживаат не само физички, туку и психички и емоционално. Сексуалната енергија, страста и романтиката им се важни. Ако недостасува нешто од ова, брзо ќе се олади од партнерот.

8. Шкорпија – брзина

Иако се смета дека шкорпиите се промискуитетни, тие всушност се многу пребирливи кога бараат партнер. Затоа тие не сакаат да брзаат со ништо. Ако покажете премногу чувства прерано, тоа може да ги исплаши.

9. Стрелец – досада

Стрелците секогаш се во движење и бараат авантура, така што нема да останат во досадна и предвидлива врска долго, а тоа го бараат и во сексот. Од друга страна, тие секогаш се отворени за испробување на нови позиции и сексуални игри.

10. Јарец – површност

Играњето игри со јарец е голема грешка. Не само што ова ќе ги олади, туку тие можат трајно да ве избркаат од вашиот живот. Тие копнеат по стабилност.

11. Водолија – премногу емотивна

Не им требаат еден куп емотивен багаж за да го носат со себе. Водолијата е рационална и не сака премногу сентименталност.

12. Риба – ограничувања

Рибите сакаат да бидат во движење и не сакаат кога им се наметнуваат ограничувања. Тие сакаат да се забавуваат и им треба партнер кој ќе им даде слобода.