ШТО САКААТ ЖЕНИТЕ? Ова се физичките карактеристики што жените прво ги гледаат кај мажите!

23 ноември, 2020
жени

Истражувањата покажаа дека жените најмногу ги привлекуваат мажите за смисла за хумор, љубезност и додворување, барем кога станува збор за карактерните црти.

Кога станува збор за физичките карактеристики, повеќето жени „паѓаат“ на нивните мускули. Мускулестите мажи имале повеќе партнери, покажува истражувањето.

Едно истражување спроведено во Австралија покажа дека мажите се попривлечни за жените кои имаат умерено густа брада затоа што е поврзана со мажественост, доминација. Жените исто така ги привлекуваат мажите со изразена вилица и длабок глас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi