Што вели хороскопскиот знак за вашиот поранешен партнер!

13 октомври, 2020
хххх

Прекините никогаш не се лесни, но, како што вели поговорката, не секое зло е за зло.

Постои можност ова (крајно болно) искуство да ве научило на нешто ново, а астролозите тврдат дека хороскопскиот знак на вашиот поранешен партнер има големо влијание на тоа.

„Благодарам, следно“, би рекла Аријана Гранде. Еве што вели хороскопскиот знак за вашиот бивш, или што би можеле да научите од нив.

Овен
Врската со Овен сигурно ве научи на трпеливост. Со овој знак управува богот на војната и тие имаат многу енергија да се караат. Овните имаат толку многу енергија и сила на волјата што секогаш брзаат и сакаат сè да биде како што треба. Благодарение на сведочењето за ова во врската, научивте драгоцена лекција за трпеливоста. Со Овен научивте за што вреди да се борите, а што не.


Бик
Врската со Бик ве научи на растот. Тие се многу тврдоглави и робови на рутината. Веројатно редовно сте биле сведоци на нивната неможност да застанат од место и да се откажат од нешто. Сепак, неподготвеноста на Бикот да се промени ве научи на важноста на вашиот личен раст.

Близнаци
Близнаците ви одржаа лекција за комуникација. Близнаците сакаат да зборуваат за сè. Можеби ова на моменти ви навлече нерви, особено затоа што тие секогаш се предомислуваа. Иако ова можеби и пречеше на вашата врска, тоа ве научи на важноста на комуникацијата.

Рак
Ракот ве научи колку е важна љубовта. Тие мразат да бидат сами и нивната омилена работа на светот е да бидат со некој што го сакаат и да прават убави работи за таа личност. Ова однесување, особено ако е претерано, може да изгледа претерано и се чини дека ве гуши. Иако во одреден момент можеби сте имале премногу од сето ова, нежноста на ракот ви покажа како да сакате.

Лав
Веројатно научивте како да простите од Лав. Лавовите се придружени со гласот на егоцентрични луѓе, но нивниот фокус кон себе и пошироката слика за животот отколку само љубовта не значи дека не се грижеле за вас. Затоа Лавовите можат да ве научат како да простувате. И тие се само луѓе (иако понекогаш мислат дека се повеќе од тоа).

Девица
Богородица ве научи на разбирање. Девиците се многу тешки за читање. Тие често се ладни и затворени. Сепак, има топла страна. На Девиците им е тешко да пуштат некој – претпочитаат да ја држат дистанцата, па за да бидат во врска со Девицата, мораше да имате многу разбирање.

Вага
Вагите учат како да бидат благодарни за ситниците. Најверојатно, за време на врската, тие секој ден се однесувале како подарок и се возбудувале од сè. Иако можеби сте вртеле со очите за време на врската поради ова, ова всушност беше дар на благодарност – научете да бидете благодарни за секој ден.


Шкорпија
Шкорпија учи рамнотежа. Скорпиите не се лоши луѓе, тие се само интензивни. Тие живеат за драма, за болни афери и љубомора. Иако ова веројатно ја направи вашата врска забавна и возбудлива, можно е емоционално да ве исцрпуваше. Научивте дека на страста и е потребна рамнотежа со стабилност за да трае.

Стрелец
Поранешниот Стрелец ве научи на независност. Стрелецот е патник на зодијакот. Тие сакаат да испробуваат нови работи – цело време. Иако можеби некогаш сте сакале да останете внатре и да гледате филм, тие веројатно сакале да излезат. Ова можеби беше болна точка во врската, но ве научи на важноста на независноста. Иако можеби сте сакале да бидете со вашиот партнер 24/7, Стрелецот ви покажа дека понекогаш можете и без него.

Јарец
Јарците учат како да се пуштат кога треба. Јарците не забораваат ништо, тие ќе извлечат неколку години стари детали и ќе ве обвинат за тоа. Тие се склони кон немилосрдност и секогаш се држат до негативните. Затоа во оваа врска сигурно научивте колку е важно здравата врска да се пушти и да прости.

Водолија
Со Водолијата ја дознавате важноста на сочувството. Можеби изгледаат темпераментни и бескомпромисни, но тоа е затоа што тие се длабоки мислители кои се грижат за сè. Оваа врска ве научи на сочувство кон другите затоа што никогаш не знаете низ што поминува некој. Научивте да одговарате на тишината и темпераментот со љубов и сочувство, што е најголемиот подарок од сите

Риба
Рибите, најчувствителниот знак на зодијакот, ја учи важноста на токму тоа – чувствителноста. Тие едноставно се чувствуваат повеќе од другите. Да кажете нешто нељубезно или со остар тон на гласот, лесно може да ги повреди нивните чувства. Ова однесување можеби ве изнервирало, но исто така ве научи како да бидете повнимателни и љубезни. Зборовите се моќни; тие можат и да повредуваат и лекуваат луѓе. Чувствителноста кон Рибите ве научи да бидете почувствителни кон другите.

  • Советите и откритијата за хороскопот не треба да се сфаќаат сериозно, тие се објавуваат за слободни цели.