Сите се луди за овој весел моден тренд кој го крева расположението за миг!

24 април, 2020
Naslovna

Во овие ниту малку светли денови, на сите ни треба малку оптимизам, а светлата шема за боење на вратоврска, која некогаш беше резервирана исклучиво за уметнички кругови и субкултури во форма на хипи, беше креирана за таква задача. Оваа карактеристична техника на боење на облека, неодамна стекната во 80-тите и 90-тите, доминира во модната понуда на многу популарни брендови оваа сезона, но успешно се инфилтрираше и во редовите на Диор или Версаче.

Препознатливата техника на боење се пресели во широк спектар на облека од маици и тренерки до фустани и чорапи: некаде во монохроматска варијанта и на друго место како комбинација на повеќе бои, создавајќи ефективни комбинации кои отежнуваатда останете рамнодушен.

Не е ни чудо што катапултирачките познати личности како сестрите Хадид или моделите на Девон Виндзор ја катапултираа оваа шема, а профилите на Инстаграм на модните блогери се полни со стајлинг што вклучува вакви парчиња боја.

Не одолеала ни актерката Лесли Ман која успешно ги искомбинирала светлите панталони со бела маица и патики.

Неодамна, оваа весела шема се пресели дури и на лежалките на кои многу познати модничари уживаат во изолација, па дури и пред овој светол тренд, минималистичката љубовница Викторија Бекам клекна со својата ќерка Харпер и синот Круз во свој аранжман со обоена маица со свој потпис и вратоврска техника за време на изолацијата.

Па, ако сте подготвени за модна авантура, можете сами да ја испробате оваа техника и да му дадете нов изглед на старата памучна маица со помош на бројни инструкции за DIY на социјалните мрежи.

View this post on Instagram

Getting ready to bloom 🌸 #doingthings

A post shared by aemilia madden!!! (@aemiliafay) on