Сите тајни на сексуално задовол(e)ните жени

7 ноември, 2020
affcbc9ca4c93e1e6f9f9d8afb57e00fdd1aa6bc_articlemain

Тие се среќни, безгрижни и задоволни: ова се резултатите од истражувањето во кое учествуваа неколку илјади жени, а заедничките точки на најзадоволните…

1. Сака повеќе

Иако се покажало дека задоволните жени имаат секс неколку пати неделно, 40 проценти сакаат уште повеќе секс. Но, тоа не значи дека тие исклучиво сакаат секс: понекогаш тие само сакаат да се чувствуваат секси, пожелно, фатално, да добијат комплимент или да добијат фантазирачка жешка СМС порака од партнерот.

2. Знае дека е секси

Ретко сексуално задоволната жена страда од ниско самопочитување. Ова го потврдиле дури 90 проценти од задоволните, односно изјавиле дека знаат дека се крајно привлечни за своите партнери.

3. Знае што сака

Сексуално задоволна жена знае што сака во креветот во секое време. И тоа ќе му го каже или покаже на партнерот. Таквата жена ќе доживее оргазам полесно и почесто од онаа која не го чувствува тоа.

4. Има специфична цел

Оргазмот кај жените не е толку важен како кај мажите, велат научниците. И истражувањето покажа дека: три четвртини од испитаниците одговориле дека задоволството им е поважно во сексот отколку самиот оргазам. Колку повеќе се обидуваат да го доживеат големото О, тој понекогаш е подалечен. Подобро е да уживате во моментот и оргазмот веќе ќе дојде

5. Таа знае со мажи

Изреката сепак се однесува на жените: не е важно колку е голем, важно е дека е техничар! Имено, само 7 проценти од задоволните жени одговориле дека големината на пенисот е клучна за добар секс и нивно задоволство. Останатите 93 проценти рекле дека може да се исполнат на разни други начини. Најважно од сè е страста: ако ја нема, нема задоволство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi