Сите тајни за beauty блендерот за правилна употреба и чистење

12 јули, 2020
blender

Веруваме дека веќе сте свесни за сите придобивки од овој чудотворен сунѓер. Поради својата форма, овој производ ни помага да ја примениме шминката на сите делови на лицето во иста количина, брзо и лесно.

Правилна употреба

Пред да нанесете шминка на лицето, ставете го вашиот beauty блендер под млака вода. Исцедете го добро за да не биде премногу при примена на шминка, бидејќи тоа во никој случај нема да го постигне посакуваниот резултат. Кога ќе го измиете блендерот, завиткајте го во пешкир и стиснете го така што пешкирот ќе го апсорбира вишокот вода. Исто така, шминката и лосионите не ги нанесувајте директно на сунѓерот, туку прво на рака, а потоа со тапкање ставете го производот на блендерот и на истиот начин и на лицето. На овој начин максимално ќе искористите помала количина од производот со блендерот, така што повторно ќе го земете од раката остатокот од пудра и ќе го покриете целото лице со мала количина. Доколку го примените производот директно во блендерот, голема количина ќе се апсорбира во сунѓерот, и постои ризик од тешко распоредување, особено затоа што не сакате тоа да изгледа неуредно.

Кое е најдоброто средство за чистење на beauty бледнерот?

Верувале или не, најдоброто средство е обичен сапун! Beauty блендерот најлесно можете да го исчистите со вода и сапун: стискајте го блендерот се додека не биде целосно чист. Експертите за убавина препорачуваат миење на сунѓерот по секоја употреба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi