Сликата на Џенифер Лопез која предизвика бура на интернет

20 мај, 2020
Screenshot_2020-05-20 Jennifer Lopez u military kompletu za vežbanje izazvala lavinu komentara na internetu

Не ретко дивата знае да постира фотографии на кои се гледаат резултатите од нејзиното вежбање и напоред труд во теретаната, па така оваа слика собрала 3 милиони лајкови за само еден ден, а и коментарите не изостануваат.

Иако има 50 години таа се уште се држи рамо до рамо со нејзините помлади колешки благодарејќи се на строгиот режим до кој се придржува кога се работи за фитнесот и кондицијата кои се важни за нејзината самодоверба.