Словенечката абдоминална масажа ги враќа сите органи и системи во нормала: Техника од стара Русија!

15 јули, 2020
Naslovna

Поради оштетување на мускулно-скелетниот систем, кој честопати е зафатен од неправилно држење на телото, недоволно движење, воспаление и стрес, состојбата на лигаментите се влошува, што автоматски влијае на движењето на органите во телото и нивното поставување во погрешна положба.

Техниката на длабоко стимулирање на органите со движења на рацете, наречена словенска масажа, се заснова на дејството на сврзните ткива околу органите. Овој вид масажа се користел во античка Русија и вклучува масирање на абдоменот преку притисок, вибрации и стимулација.

Народните лекари веќе долго време сфаќаат дека длабоката стимулација на абдоменот го враќа здравјето и ги подобрува функциите на сите органи и системи. Ефектот на словенската масажа влијае врз работната способност на лицето, општата здравствена состојба и психо-емоционалната состојба. Неговата главна цел е да ја доведе работата на секој орган и ткиво во нормална состојба.

Состојбата на лигаментите, кои се закачуваат на коските, исто така влијае на здравјето на внатрешните органи. Поради оштетување на мускулно-скелетниот систем, кој честопати е засегнат од неправилно држење на телото, стрес, недоволно движење, воспаление и стрес, состојбата на лигаментите се влошува, што автоматски влијае на движењето на органите во телото и нивното поставување во погрешна позиција.

Понатаму, неправилната позиција влијае на нарушувањата во циркулацијата на крвта и полека се јавува дисфункција на органи. Органите кои се во погрешна позиција влијаат на слабеењето на нервните влакна, така што има контракции во мускулите, а потоа и на намалување на заситеноста на кислородот, слаба апсорпција на хранливи материи, блокади во вените и лимфниот систем, неможноста да се избркаат токсините и отпадни производи …

Во стара Русија се веруваше дека словенечката масажа може да ги врати органите во нивната соодветна позиција. Хиропракторот ги релаксира напнатите лигаменти и полека го враќа сè на свое место.

Словенечката масажа може да помогне да се врати сè во нормала, а тоа се нејзините најголеми придобивки:

  • враќање на органите во правилна положба;
  • релаксација на мускулите и лигаментите во абдоменот;
  • нормализирање на кислородот и апсорпција на клучните елементи во органи и ткива;
  • елиминација на лимфните и венските опструкции;
  • враќање на целиот организам во нормална „работна“ состојба.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi