Со оваа диета Лепа Брена ја довела линијата до совршенство!

12 мај, 2020
брена

Поминало многу време откако пејачката Лепа Брена (59) водела битка со вишокот килограми. И понатаму се зборува за тоа, бидејќи многумина се прашуваат како таа успеа да ја доведе линијата до совршенство.

Брена за шест месеци ослабела 17 килограми. Позната е по тенките и долги нозе, а во една прилика открила како се ослободила од вишокот на килограми. Кажала дека и било тешко да држи диета шест месеци, но најпосле успеала.

Наутро јадела едно или две органски јајца. За ручек јадела посна супа. Задолжително месо, кое било или испечено на скара, или сварено. За вечера риба или месо со салата- ја раскажала својата диета Брена, која никогаш не ги вратила килограмите назад.