Сок од 5 природни состојки кој ќе Ви помогне да ги ублажите симптомите на алергијата од полен

28 август, 2020
61939390-sok

Симптомите на алергија на полен можат да бидат многу непријатни, а пропишаните лекови предизвикуваат бројни несакани ефекти.

Едно од растенијата што ни создава најмногу проблеми во овој период на алергии е секако амброзијата. Неговите зрна со полен може да предизвикаат кивање, црвенило на очите, отежнато дишење и да ја нарушат целата слузница на дишните патишта.

Доколку сакате да се ослободите од непријатните симптоми на природен начин и во исто време да го зајакнете организмот, пробајте го вкусниот сок кој ќе помогне да ги ублажите благодарение на состојките кои имаат антиинфламаторни ефекти, ги отвора дишните патишта и ја нормализира работата на мукозните мембрани.

Состојки:

– 1 поголем морков

– 1 јаболко

– 1/4 ананас (свеж или 2 кругови од конзерва)

– парче целер

– половина помала репка

Подготовка:

1. Измијте го овошјето и зеленчукот темелно и исечете го на парчиња.

2. Ставете ги состојките во соковник па префрлете го сокот во стаклена тегла.

3. Можете да го пиете сокот на празен стомак или помеѓу оброците.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris