СОВЕТИ ОД ИЗНЕВЕРЕНА ЖЕНА ГО РАЗБУДИЈА ИНТЕРНЕТОТ: „Мислев дека имам совршена врска. Ќе бидам сурова, но вака се одвиваат работите“

25 октомври, 2020
shutterstock_1541057543

Изневерената жена ги пренела сите свои чувства во писмо и им се обратила директно на сите што се наоѓаат во слична ситуација

Замислете ја оваа ситуација: вие сте во врска, сè е совршено, вашата глава е во облаците затоа што сте посреќни од кога било порано… Помислувате: оваа личност би можела да биде вистинската, онаа што ја баравте цел живот. Конечно ја доживеавте вистинската среќа… Одеднаш ви ѕвони телефонот. Со пеперутки во стомакот, вие брзо посегнувате по него верувајќи дека ве чека слатка порака од вашата љубов. За жал, не сте во право.

Ја гледате пораката и срцето ви паѓа во стомакот. Ја читате пораката одново и одново. Облакот на кој седевте исчезнува од под вас. Таа врска, лицето за кое размислувавте, не е она што се чинеше. Пораката доаѓа од име што не го знаете, број што никогаш не сте го виделе, но зборовите одекнуваат во вашата глава. Текстот гласи: „Тој не е она што мислеше“.

Со овие зборови, Сара Доуел ја започна својата драматична исповед, чија цел свет се претвори наопаку во секунда. Човекот за кој мислеше дека е најсовршен на светот – има друга. Изневерената жена ги пренесе сите свои чувства во писмо за Your Tango.

Сетете се на времето кога за време на вашата врска ви велеше дека излегува со пријателите, тој беше заглавен на работа, правеше нешто важно, но ќе ви испратеше порака или ќе ви се јавеше кога ќе дојдеше дома. Што беше вистината? Дали беше вистина нешто од тоа? Како можеш да знаеш? Што е уште поважно, што да правам сега?

Конфронтацијата не е лесна, но неопходна е за ваков тип на ситуација. Тој треба да знае дека сте ја добиле оваа порака. Бидете подготвени сепак. Тој ќе има изговор: „Таа е луда бивша, се обидува да ги саботира сите мои врски“. Или можеби нешто едноставно: „Зошто би му верувал на некој што не го познаваш наместо мене? Дали навистина мислиш дека сум таков? “

Тој ќе се потруди да ве убеди дека оваа жена лаже. Сепак, одговорете на нејзината порака. Можеби има доказ дека не ви е верен. Проверете со неа, не плашете се да ѝ одговорите на таа жена. Не обвинувајте ја; тоа воопшто не е нејзина вина. Ни вие не сте виновни. Тоа е негова вина.

Можеби изгледа сурово, но…

Одговорете ѝ, поставете прашања. Прашајте ја кога биле заедно, кога се забавувале и кога нешто се случило меѓу нив. Разговарајте со таа жена и запомнете дека во такви ситуации жените треба да си помагаат едни на други.

Можеби изгледа сурово, но најдобро што можете да направите е да се соочите со него како тим. Во секој случај, потешко ќе се најде изговор. Како може да ве погледне двете во очи, тврдејќи дека другата е само луд? Можеби ќе се чувствувате нервозни, но вистината ќе излезе на виделина.

Продолжете да го испрашувате и бидете сигурни дека неговата приказна останува иста. Ако ја зборува вистината, не треба да се сеќава на ништо дополнително потоа – тој нема да размислува за своите мисли. Погледнете дали неговата приказна се совпаѓа. Продолжете да зборувате со него и оставете ја и таа да разговара со него.

Исфрлете го ѓубрето и стекнете пријатели

Кога вистината ќе излезе на виделина, ако тој навистина е „двоен играч“, време е да раскинете. Јас не препорачувам да дадете нова шанса. Довербата е тешко да се обнови, но лесно се крши. Тој ја скрши вашата доверба и ја наруши вашата верба. Ако одлучите да ја обновите врската со него, можеби никогаш нема да биде исто.

Во најдобар случај, можете да го исфрлите ѓубрето и да стекнете нови пријатели. Најдобрите пријатели можат да доаѓаат од најлоши ситуации. Ако се здружите со другата жена, не дозволувајте да ви се спротивстави. Застанете зад другата жена и надевајте се дека и таа ќе застане зад вас.

Запомнете, повторувам, таа не е виновна. Тој е тој што донесе одлука да ве изневери и двете, и таа е оштетена. Никој од вас не го заслужува тоа што ви го стори. Мој совет – исфрлете го ѓубрето и стекнете нови пријатели.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum