Совршениот живот ѝ се распаднал за 20 минути: ПОЛИЦИЈАТА мене и мојот сопруг не пречека во куќата со отворен ЛАПТОП, а внатре УЖАС!

19 август, 2020
M6Wk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTURVN01EQV8vNTE0Y2I1Mjg2NWZhODhkNTQ4NmQyNjgyNWEzNTlhOGMuanBlZ5GTAs0CngCBAAE

Беше во брак со човек за кој отсекогаш сонувала, имала одлична работа и куќа од соништата. Беше совршен живот, а потоа полицијата провали во тој совршен дом и куќа од соништата и лаптопот на нејзиниот сопруг откри тајна што им ги уништи животите.

На 29 години, Брајана мислеше дека постигнала сè што сака. Една вечер, додека таа и нејзиниот сопруг се враќаа прегрнати дома од вечера, полицијата ги чекаше внатре.

  • На масата имаше отворен лаптоп и слики на кои никогаш нема да ми излезат од главата. Овие беа слики и снимки од злоупотребени деца. Човекот што го сакав со целото срце беше зависен од детска порнографија – вели шокираната жена.

Тој шок, лутина, бес, неверување е ист за секоја жена што поминува низ вакво нешто. Австралиската политичарка, д-р Рејчел Карлинг Џенкинс, истото го почувствува откако во Парамент било откриено дека нејзиниот сопруг гледал детска порнографија додека биле во брак.

  • Мојот брак заврши во моментот кога дознав. Си отидов од куќата, дури и не се вратив да ги соберам своите работи – рече политичарката и ги сподели симпатиите на жените кои минуваа низ иста работа.
  • Ужасно е што по ваквото откритие, фрлена е дамка врз целото семејство, иако никој од нас не е виновен за ништо. На крајот на краиштата, вие дури и се чувствувате нечисто, иако немавте никаква врска – друга жена раскажа за своите искуства со сопругот педофил.

Што се однесува до Брајана, нејзината љубов кон нејзиниот сопруг завршила истата секунда кога ги видела сликите на лаптопот.

  • Откако разговарав со полицијата, за 20 минути исчезнав од куќата и оттогаш веќе не сум го видел повторно мојот поранешен сопруг. Јас дури и не отидов на неговото судење. Не сакам ништо со него – вели Брајана. Нејзиниот сопруг е уапсен како дел од полициската операција спроведена во 2008 година, кога други 70 педофили завршија во затвор со него.

Во годините што следувале, Брајана се изолирала во обид да го заборави кошмарот што ѝ се случил. Таа ја напушти земјата и се врати по неколку години, кога мислеше дека ќе може да започне повторно.

  • Сега знам дека страдав од посттрауматски стрес. Порано бев весела и разговорлива. После тој настан, ми требаа седум години да соберам сила и да допрам друг човек. Не знам дали тоа е затоа што не им верувам или на мојата проценка на мажите – вели Брајана, додавајќи дека таа сè уште се бори со себе и се обидува да не дозволи одвратните постапки на нејзиниот сопруг да ја дефинираат.
  • Луѓето ги замислуваат педофилите како темни, валкани момци кои ги поминуваат деновите во подрумот на компјутер. Тоа нема никаква врска со вистината. Мојот сопруг беше згоден, успешен и друштвен. И многу други педофили се такви. И ние, сопруги на педофили, сме жртви. Не толку колку децата, но ние сме колатерална штета, а општеството мора да разбере дека нема причина да не казни за постапките на нашите сопрузи.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris