Спиењето на стомак е лошо за телото, еве како е правилно

23 јули, 2020
spienje 2

Спиењето на стомак може да предизвика дегенерација на кичмата, предупредуваат експертите од Универзитетот Сент Луис во САД.

-Никогаш не спијте на стомак. Изненадувачки голем број на луѓе не се ни свесни дека тоа е лошо за здравјето. Покрај тоа што го уништува кичмениот столб, ваквиот начин на спиење го намалува и крвниот притисок, објасни одамна докторот Адам Танасе.

Телото едноставно не ја сака таа положба. Вртењето на главата на овој начин, макар и на неколку минути, ги заморува лигаментите и мускулите околу кичмата.

Доктор Танасе им порача на сите кои ја имаат оваа лоша навика, да се потрудат да ја променат и да спијат на страна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi