Таа е најдобро облечената жена на светот: Убава, талентирана и беспрекорно стилизирана!

30 април, 2020
x

Оскаровката Џенифер Лоренс (30) има неоспорен актерски талент и харизма. Во своите филмови секогаш ја потврдува нејзината неприкосновена дарба и автентичен актерски израз, така што никој не смее да каже дека е само убаво лице од Холивуд.

Но освен што е беспрекорна во глумењето, таа е беспрекорна и во однос на стилот на облекување.

Актерката која е заштитно лице на на модната куќа Dior, на сите случувања се појавува во комбинации кои засенуваат, особено фустаните кои оставаат без здив.

Ова е список на 10 најдобро облечени жени.

1. Џенифер Лоренс

2. Ема Стоун 

3. Кристен Стјуарт

4. Ема Вотсон

5. Блејк Лајвли

6. Анџелина Џоли  

7. Кејт Мидлтон

8. Кети Пери

9. Џенифер Анистон

10.Викторија Бекам