ТАЈНИ на жените кои се ОДЛИЧНИ ЉУБОВНИЦИ- Мажи, ако ја пронајдете, чувајте ја …

21 декември, 2020
346923_people-2563491-1920_f

За да бидете добри во кревет, предуслов е да го сакате она што го правите, да бидете подготвени да вложите време, внимание и напор. Жените кои се големи  љубовници не се срамат, тие кажуваат сѐ што сакаат, ве сакаат и покажуваат љубов …

Добрата љубовница ужива во интимни врски без срам, го бара она што ѝ е пријатно и му дава на партнерот она што го сака. Покрај жената која знае да ужива, мажот се чувствува како вистински казанова.

Не се срами

Жената која е добра во интимните врски никогаш нема да бара светлото да се изгасне, да бара посебни услови, сака да биде гола и да се чувствува со целото тело, сака партнерот да ја гледа, сака да милување. Тие се многу чувствителни и зависи од атмосферата и расположението дали ќе реагираат подобро на нежност и страст или сè ќе оди малку на машката грубост и доминација. Бидејќи не се срами, ќе ве води со своето расположение, но и го препознава вашето.

Тие ја водат играта

Со овие жени – сè е можно без да кажете збор. Тие преземаат иницијатива, нема да чекаат да размислите и да се осмелите. Кога ќе ја води играта, таа ќе стори се што е потребно за себе и за вас. Останува само мажот да легне, да ѝ даде добра поддршка и да ужива во она што го гледа и чувствува.

Тие ја стимулираат имагинацијата

Жената што ужива во интимни врски не поставува посебни забрани. Она што таа не го сака и не ѝ одговара, вие нема да го правите со неа и точка! Но, има толку многу други работи што ќе ве мотивираат. Ќе смисли убаво место каде сè уште не сте го направиле тоа. Тие ќе ви откријат неколку пози за кои не сте мислеле дека се нешто посебно, а камоли некој да може да ужива во нив на тој начин.

Мажот се чувствува како маж со нив

Добрата љубовница е целосно на своја основа во интимните односи. Таа со ентузијазам се фрла во прегратките на нејзиниот партнер, отворено воодушевувајќи се на неговата убавина. Таа е вистинска жена, полна со сетила, спокојство и задоволство. Не ѝ пречи да му каже дека е одличен, дека е способен, затоа што има високо мислење за себе. Таа е задоволна од самата себе. Зошто не би била секоја жена? Од неа зависи – не од мажот!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris