Тајните за исхраната на Гвен Стефани кои ја одржуваат витка и здрава дури и на 51 година!

29 декември, 2020
Screenshot_5

Пејачката Гвен Стефани е едно од најголемите имиња во музичката индустрија во 90-тите години, а бидејќи е судија во американската верзија на шоуто „The Voice“ и особено откако објави дека се вери со кантри пејачот Блејк Шелтон, таа повторно ги исполнува кориците. Но, она што ја интригира јавноста уште повеќе, освен последните две причини, е тоа што 51-годишната Гвен, по три породувања, сè уште изгледа младешки како на почетокот на нејзината кариера, а сега, според „Daily Mail“, открила дека одржува витка линија. Пејачката на тој начин се обидува да направи здрав избор при изборот на храна, без оглед што јаде во текот на денот. Иако не сака да биде крута за тоа што јаде, се чувствува разочарано кога ќе сфати дека не може да носи одредена облека, за што и е драго бидејќи тоа ја охрабрува да остане во форма.

Пејачката откри и дека има одлично кардио вежба кога скока на сцената со часови додека настапува. Во исто време, Гвен ја нагласува потребата да ја посети теретаната понекогаш, иако сега не работи толку напорно како порано во помладите денови.

Таа исто така истакна дека води прилично активен живот. Нејзиниот густ распоред честопати не создава доволно простор за здрав оброк, но подоцна во текот на неделата го компензира нејзиното тело со вкусна и здрава храна. Додека го снимаше „The Voice“,обожава да пие многу чај и кафе, но тогаш тешко дека има време за соодветен оброк. Сепак, како што се ближи крајот на викендот, тој чувствува потреба од мексиканска храна што ја смета за исклучително вкусна. Кога нема толку бурен распоред, тој има навика да јаде органски зеленчук и овошје и се воздржува од јадење месо. Претпочита да има послужавник полн со органско овошје, послужавник со органски зеленчук и сад полн со сезонско овошје, вклучително и суво овошје. Стефани, исто така, сака да биде наградена со топол чај кој содржи органски мед, и обожава чаеви од камилица и органска мента. Сепак, освен диета, нејзината рутина за вежбање игра клучна улога во нејзината сјајна кожа и завидна фигура.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi