Тестирајте се ДОМА! Еве како СЕКОЈ ДЕН, можете да проверите дали имате корона вирус бесплатно!

14 декември, 2020
тест

Еден од главните симптоми на ковид-19 е губење на мирис. Околу 44 до 77 лица кои имаат ковид-19 го губат чувството за мирис, а некои имаат нарушување во сетилата, така што некои работи имаат сосема поинаков мирис.

Затоа е важно да ги охрабрите луѓето да се обидат да мирисаат работи секој ден. Ненадејно губење на мирис може да биде ран знак на ковид-19. Покрај тоа, тестирање на мирис може да спроведе секој дома, па може да биде и една од алатките во борбата против пандемијата.

prehlada

Но, бидејќи дневната проверка на мирисот е многу специфична и буквално бесплатна, таа е многу корисна алатка за проверка.

Проверките на мирисот не можат и нема да влијаат на секоја недијагностицирана инфекција, бидејќи не секое заразено лице го губи ова чувство, но бидејќи ова е едноставен и бесплатен тест, нема негативни последици ако проверите дали ви служи чувството за мирис како порано.

Kafa

Додека го пиете првото утринско кафе, проверете дали мирисате на кафе. Додека се туширате, помирисајте го вашиот шампон.

Се верува дека секојдневните проверки на мирисот дома можат да помогнат да се задоволи потребата од брза, ефтина и специфична алатка за проверка. Ако го изгубите чувството за мирис, изолирајте се и контактирајте здравствен работник.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris