АКО ДА ГИ ПЕРЕТЕ ПАТИКИТЕ ВО ВАШАТА МАШИНА, Додадете ја оваа состојка: Овој трик решава непријатен проблем со обувките!

9 јули, 2020
756293_profimedia0326983774_ls

За да ги исчистите патиките и да се ослободите од непријатните мириси, обидете се со овој едноставен метод

Ако имате пар патики или чевли што секојдневно ги користите, постои голема шанса тие да започнале да испуштаат мириси.

Комбинацијата на пот и топлина во мала област е совршена за развој на бактерии. За да ги исчистите патиките и да се ослободите од непријатните мириси, испробајте го овој едноставен метод.

Сè што треба да ги исперете и одржувате патиките е детергент за перење и оцет. Ако патиките можат да се перат во машината за перење, ставете ги на лесно, топло миење со мала количина на детергент за алишта и една чаша оцет. Не додавајте омекнувач на ткаенина, бидејќи може да ги уништи вашите патики.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi