4 август, 2020

За да ги исчистите патиките и да се ослободите од непријатните мириси, обидете се со овој едноставен метод

Ако имате пар патики или чевли што секојдневно ги користите, постои голема шанса тие да започнале да испуштаат мириси.

Комбинацијата на пот и топлина во мала област е совршена за развој на бактерии. За да ги исчистите патиките и да се ослободите од непријатните мириси, испробајте го овој едноставен метод.

Сè што треба да ги исперете и одржувате патиките е детергент за перење и оцет. Ако патиките можат да се перат во машината за перење, ставете ги на лесно, топло миење со мала количина на детергент за алишта и една чаша оцет. Не додавајте омекнувач на ткаенина, бидејќи може да ги уништи вашите патики.

Остави коментар

Почетна // Life Story // АКО ДА ГИ ПЕРЕТЕ ПАТИКИТЕ ВО ВАШАТА МАШИНА, Додадете ја оваа состојка: Овој трик решава непријатен проблем со обувките!
Горе