Грешки кои ги правиме при користење влажни марамици

27 август, 2020
196761_shutterstock-1444196861_ls


Ги користите за повеќе од една работа

Можеби изгледа добра идеја да заштедите на марамчиња, но и како поедноставен начин да ја исчистите целата кујна со едно или две марамчиња. Но, постојат неколку причини зошто ова не е баш добра идеја. Користејќи едно марамче, можете да ширите бактерии од една до друга површина. Исто така, едно марамче не може ефикасно да ја исчисти секоја од овие површини.

Влажни марамчиња | Страница 3 | Фемина Форум

Не ја читате етикетата

Иако ова може да изгледа здодевно, читањето етикети може да ви помогне да извлечете максимум од влажните марамчиња. На овој начин можете да откриете колку време површината треба да остане влажна после бришење со цел да ги уништи сите бактерии, а тоа е приближно 3 до 4 минути. Исто така, на етикетата пишува за каков вид микроб се марамчињата, па затоа не е добро да се претпостави дека сите марамчиња се за секого.

Сами направете си влажни марамици – Направи Сам

Не ги фрлајте во тоалетот

Некои марамчиња велат дека може да се фрлат во тоалетот, но иако рековме дека ја прочитавте етикетата, размислете пред да го направите тоа затоа што можеби е подобро да ги фрлите во корпа за отпадоци. Влажните марамчиња се подебели од тоалетна хартија и не се распаѓаат лесно, за да можат да се заглават во цевки и да го затнат тоалетот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris