Измислиле заштитна маска од која очилата не се замаглуваат!

25 ноември, 2020
untitled-design-2020-11-24t090524-410

Секој што носи очила знае колку е незгодно кога ќе се замаглат, а во денешно време на болест и пандемија ова се случува почесто од кога било. Ставањето заштитна маска на лицето многу резултира со замаглување на очилата

На YouTube се појавија неколку видеа кои покажуваат како да се направи маска од ткаенина од која нема да се заматуваат очилата. Тајната е во специјално прилагодениот додаток за носот кој го пренасочува воздухот што го издишуваме од очилата.

Погледнете:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi