Како да ги „оживеете“ морковите кои предолго стоеле во фрижидерот

24 октомври, 2020
2a268e7d664ff5713a589ca3d8975390a892c9c0


Според статистичките податоци, ние фрламе 6,6 милиони тони храна годишно – претежно овошје и зеленчук. Го купувате во надеж дека ќе јадете и готвите поздраво, но ако не го користите во првите неколку дена, тоа ќе почне да се влошува.

Покрај советите да чувате свежа храна во фрижидер да трае подолго, една тиктокерка откри метод и како да го „освежите“ долгостоениот морков. Можеби ќе се чувствувате како да не можете да ги користите повеќе, но, како што тврди Лоти Далзеил, морковите се само дехидрирани. Земете сад со вода и ставете ги внатре околу пет минути за да „оживеат“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum