Одличен трик! Отстранете ги најтврдокорните маснотии од Вашата облека за миг!

4 август, 2020
дсфсдфдсг


Еден корисник на социјалната мрежа Тик Ток откри како да ги отстрани флеките од облеката со само 2 природни состојки, а тоа е масло од еукалиптус и сода бикарбона. Ставете ја облеката на некаков картон и испрскајте го местото каде што е дамката со масло од еукалиптус. Потоа земете четка и четкајте ја дамката со сода бикарбона. Оставете го 5 минути, а потоа измијте ја облеката во машината за перење. Погледнете го видеото со кое многумина беа воодушевени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris