Телефонот ви е празен а мора да излезете од дома: Применете го овој трик и ќе биде полн за 20 минути

22 октомври, 2020
317106_two-pin-3509490-1920_f


Идејата за полнење на телефонот што е можно повеќе во тие 20 минути ви поминува низ главата, но како? Еве неколку брзи и лесни совети кои можат да ви помогнат да ја реализирате таа идеја. Овие совети можат успешно да се применат на Android, Windows Phone, iOS и други уреди.

Користете добар или силен полнач

Еден од побрзите полначи е токму оној од iPad. Зошто да не го користите за вашиот iPhone? На пример, ако користите класичен полнач, за полнење на моделот iPhone 6 потребни се околу 3 часа. Меѓутоа, ако користите полнач за iPad, iPhone 6 ќе биде полн за 2 часа.

Поставете го телефонот во режим „Авион“

Со поставување на телефонот во режим „лет во авион“ за време на полнењето, тој се полни побрзо затоа што не ја троши својата енергија на WiFi, 3G, Bluetooth и слично. Фактот дека е потребно скоро двојно помалку време да достигне 100% покажува колку е ефикасно полнењето на телефонот додека е во режим „Авион“.

Извадете го телефонот од футролата

Гумени кутии или ткаенини едноставно го загреваат телефонот. И кога телефонот ќе се загрее, тој веќе не функционира нормално. Значи, „направете го вашиот телефон удобен“, ставете го таму каде што не е премногу жешко, односно не под перницата и поврзете го со полначот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum