ТРИКОТ СО ЈАЈЦЕТО ГО ПОЛУДЕ ЦЕЛИОТ ИНТЕРНЕТ: Нема шанси сами да се сетите на ова!Видеото стана хит со 50 милиони прегледи!

13 октомври, 2020
трик со јајце

Видеото објавено на ТикТок покажува како да направите плик ’од јајца


После години и години на автоматско готвење, луѓето сакаат да научат нешто ново, да видат дека една храна може да се подготви на безброј креативни начини. Затоа, не е ни чудо што Интернетот полуде за овој интересен начин на подготвување јајца.

Жолчка од јајце во „пакетче“
Видеото објавено на TikTok покажува како да се направи „плик“ од јајца. Значи, во тава со нелеплива основа, скршете го јајцето и одделете ја жолчката. Оставете белките да поруменат малку, а потоа вратете ја жолчката од неа.

Потоа нежно и внимателно завиткајте ја испечената белка од жолчката, од сите четири страни, така што буквално ја завиткувате жолчката во пакетче. Необичната снимка е прегледана скоро 50 милиони пати и е поделена на десетици илјади пати.