ТРИКОТ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПЛОЧКИТЕ СТАНА ВИРАЛЕН: “Неверојатно како излезе целата нечистотија од плочките”

10 септември, 2020
pjimage-10

Фотографиите од импресивните резултати од чистењето ги објавила една мајка во група на Фејсбук.

Трикот на мајката за чистење на нечистотијата помеѓу плочките без капки хемикалии привлече големо внимание на социјалните мрежи. Жената објаснила дека плочките во бањата биле многу валкани кога се преселила во нов стан во југозападниот дел на Квинсленд, Австралија.

Таа измешала топла вода, детергент за миење садови и средство за отстранување на маснотии. Со оваа мешавина, таа добро ги избриша своите плочки, кои станаа совршено сјајни и чисти за само неколку минути, пренесува Daily Mail.

TRIK PROTIV KOJEG CRNA PLIJESAN NEMA NIKAKVE ŠANSE: Ljudi su ga isprobali u kupaonici i kunu se da djeluje.

Ова засекогаш го менува чистењето на плочките.

Фотографиите од импресивните резултати од чистењето ги објави мајката во група на Фејсбук, а нејзиниот пост брзо стана вирален. Луѓето беа воодушевени и и се заблагодарија што го споделила трикот.

Ова е супер! Изгледа како сосема нов под “, коментира еден корисник, додека друг додава:„ Каква разлика по само малку четкање! Колку убаво излезе нечистотијата помеѓу плочките! “